LanguagesČesky English Magyar
Dynasit - CertifikátyObjednat

Účinnost

Páteře školáků pod dohledem lékařů

Degenerativní změny páteře u dětí jsou stále vážnějším tématem. Proto se Dynasit zapojil do speciálního výzkumu, který probíhá na základní škole v Mokré u Brna. Více jak 200 žáků se podílí na výzkumu, polovina z nich sedí na dynamicko-směrové podložce Dynasit, která při sezení stimuluje svaly a nutí je k neustálé činnosti. My věříme, že se Dynasit brzy dostane do všech škol a pomůže tak našim dětem předcházet možným vážným problémům s páteří.

Páteře školáků pod dohledem lékařů.

Na stále vážnější degenerativní změny páteře dětí se zaměřil speciální výzkum, při kterém pomáhá přes 200 žáků základní školy v obci Mokrá u Brna. Rozsahem jde o první akci svého druhu v zemi a po ročním vyhodnocení testů by měly výsledky napovědět, jaké ortopedické pomůcky používat již u školních dětí, aby zůstal jejich pohybový aparát pokud možno v co nejlepším stavu.

Děti sedí ve škole, doma, u televize či počítače stále delší dobu.

„Už od raného věku si bohužel vychováváme pacienty. Děti sedí ve škole, doma u televize či počítače stále delší dobu. S tím je spojeno mnohem větší statické zatížení páteře, trpí stabilizační svaly a s výhřezy plotének a následnými nutnými operacemi se setkáváme stále častěji." řekl Právu jeden ze tří lékařů, ortoped Martin Holinka. „Ve spolupráci s vedením školy a zdejším obecním úřadem jsme podrobně vyšetřili přes 200 dětí. Polovina z nich bude teď testovat speciální dynamickou směrovou podložku. Ta znemožňuje člověku zůstat při sezení v klidu, simuluje pohyb, takže se při jejím používání stimulují svaly, které neatrofují, podložka je nutí ke stálé činnosti." uvedl Holinka. Jak dodal, po dvou a šesti a dvanácti měsících budou děti opět vyšetřeny a srovnají se výsledky těch, které používaly podložku, a které seděli bez ní. S testem souhlasila podle vedení školy drtivá většina rodičů.

Základem je pohyb.

„Zdraví dětí by však nemělo být závislé jen na takových pomůckách. I proto jsme se v této souvislosti rozhodli finančně posílit činnost různých sportovních klubů mládeže, především jejich trenérů, kterých máme v obci 12." tvrdí starosta obce Mokré, Aleš Ryšánek.

 

Ženy.sro doporučují Dynasit

Webový server Ženy.sro testoval Dynamicko-směrovou podložku Dynasit Life. Testování se zúčastnilo 24 nezávisle vybraných žen, z toho 97% tento produkt doporučuje.

Jak dopadlo testování dynamicko-směrové podložky, která má odstranit bolesti zad, krku a páteře? Dozvíte se v článku.

 

Zkušenosti našich zákazníků

Magda 37 let, Praha.

"Koupila jsem si Dynasit v lékárně. Doporučila mi ho paní vedoucí. Musím se přiznat, že jsem se na něj zpočátku dívala nedůvěřivě, protože připomíná obyčejný nafukovací polštář. Každopádně, když jsem si na něj sedla, již po 5ti minutách jsem cítila zvláštní pocit v zádech. Již na něm sedím 3 týdny a bolesti v zádech mi ustoupily. Děkuji Dynasitu!"

Ivona 47 let, Jindřichův Hradec

"Mám vyhřezlou plotýnku. Absolvovala jsem mnoho hodin rehabilitace i obstřiků. Dokonce mi píchali ozón a kortikoidy. Vždy mi to pomohlo, ale jen na pár týdnů. Po tom co jsem si pořídila Dynasit, jsem bez bolesti. Nemám víc co dodat :-)"

Petra 40 let, Brno

"Moje dítě navštěvuje základní školu Bakalovo nábřeží v Brně. Dynasity tam dostala celá třída zdarma v rámci nějakého výzkumu. Musím přiznat, že moje dítě je z něho nadšené a navíc si mě již nestěžuje na bolesti zad. Na třídní schůzce mi dokonce třídní sdělil, že děti, které sedí ve třídě na Dynasitech nevyrušují, jelikož se na nich těžko otáčí dozadu … :-) Myslím, že tento efekt vynálezci neplánovali :-). Produkt můžu jen doporučit."

Michal 52 let, Olomouc

"Celý život se trápím s bolestmi páteře. V mládí jsem měl nehodu na motorce. Na Dynasit jsem slyšel reklamu v rádiu a řekl jsem si, že jsem už vyzkoušel asi fakt všechny možné blbosti a pokud něco zabralo, tak jen na krátkou dobu. Rehabilitace byly nejlepší, ale když mi je už doktor nechtěl předepisovat, a platy jsou u nás takové, nemohl jsem v nich pokračovat a platit je ze svého. Koupí polštáře Dynasit se mi bolest ztratila. Děkuji, byl jsem už fakt bezradný."

Radka 29 let, Pardubice

"Dostala jsem Dynasit jako dárek pod stromeček. Zádička nebolí a zdá se mi, že mám i pevnější zadeček. Je to možné?"

Michal 37 let, Slapy

"Děkuji, děkuji, děkuji!"

Marie 32 let, Praha

"Koupila jsem Dynasit své babičce, která měla kompresní zlomeninu obratlů. Jeden známý lékař mi doporučil Dynasit, že by to mohlo babičce pomoci. Tím, že babička je už málo pohyblivá, tak nemůže chodit na rehabilitace. Při sezení na Dynasitu nám babička pookřála přímo před očima. Po půl roce dokonce dělá i své supr lívanečky s marmeládou. Dynasitu děkujeme celá rodina."

 

Dynasit na rádiu Frekvence 1

Libor Bouček volá na Hrad

Dámský klub doporučuje Dynasit


Frekvence 1 doporučuje Dynasit

 

Telefonní nahrávky výherců soutěže na rádiu Krokodýl

 

Dynasit pomáhá i dětem na základní škole

Rozhovor s dětmi používající Dynasit

 

Napsali o nás

Novinky.cz, duben 2014.
„Tahle blbost mi má pomoci?" říkal si v duchu jednatřicetiletý brněnský podnikatel. Nafukovací podsedák, respektive dynamicko-směrový polštář, mu doporučil MUDr. Róbert Rusnák, PhD., primář neurochirurgické kliniky ÚVN v Ružomberku, kde žijí jeho rodiče.

Podnikatel měl za sebou injekce kortikoidů a ozónu do oblasti páteře. Pomáhaly mu zvládnout stav, kdy mu obratle uskříply kus ploténky, která se utrhla a začala tlačit na jeden z nervů vybíhajících z páteře. Kortikoidy mírnily zánět, ozón působil jako anestetikum. „Byl to pro mě tak hrozný stav, že jsem si nechodil ani zakouřit, ačkoliv jsem kuřák," řekl mi. „Děsná bolest mi nestála za cigaretu. Určitou dobu jsem navíc nemohl hýbat levou nohou."

Více se dočtete na Novinky.cz zde.

Deník Právo, leden 2014.

"Bolesti zad... Revoluční léčba bez medikamentů...! Bolesti zad a patologické stavy páteře jsou problémem, který nás v České republice začal výrazně „trápit" v 80. letech, na přelomu tisíciletí a hlavně dnes je bolest zad dokonce nejčastějším zdravotním problémem a častou příčinou práceneschopnosti."

Z člověka „homo erectus" se stal „homo sedící". Sezení je sice pro člověka „oddychovou polohou", ale jen po krátký časový interval. Pokud sedíme déle než půl hodiny, tak poloha v sedě nám začíná výrazně škodit. V prvé řadě se nám páteř začíná zaoblovat a naše tělo si podvědomě začíná hledat úlevovou pozici (překládáme si nohu přes nohu, začínáme se narovnávat a protahovat,.... Všechny tyto projevy jsou obranné mechanizmy našeho organismu před přetěžováním nejvíce zatěžovaných svalových skupin.

Léky od bolesti problém nevyřeší

Analgetika, ať už v podobě masti nebo tablet problém nevyřeší, ale pouze „zakryjí". Bolest je přirozená obrana organismu před závažnějším poškozením přetěžované, resp. poškozené části těla. Nejdříve je nutné problém diagnostikovat a až poté přistoupit k léčbě daného problému, teprve poté začne bolest odeznívat. Pravda je taková, že většina problémů související s patologickými stavy páteře jsou způsobené naším životním stylem. Nedostatek pohybu a nadmíra sezení je hlavní příčinou, buď stávající bolesti zad a páteře anebo budoucím problémem, který Vás dozajista bohužel postihne.

Revoluční léčba a prevence bolestí zad a bolestí páteře

Pro neustálý nárůst pacientů, kteří trpí těmito problémy, byl vyvinut produkt, který léčí bolesti zad a bolesti páteře nikoliv „chemicky", ale Vaším vlastním pohybem těla. Dynasit je nově vyvinutým patentovaným produktem, který je zkonstruovaný tak, aby po dobu sezení na něm, nejen nedocházelo k statickému přetěžování páteře a svalů páteře, ale naopak je přímo posilovalo a uvolňovalo. Patentovaný produkt Dynasit je dynamicky směrový polštář, který přímo posiluje hloubkové páteřní svalstvo, vnitřní břišní svalstvo a hýžďové svalstvo. Při sezení na Dynasitu, energie, kterou do něj dáváte Vaší vahou se vrací pod úhlem 80 stupňů zpět do páteře, čímž „nutí pracovat hloubkové svaly páteře". Po určitém čase sezení na Dynasitu (cca 5 minut) začne člověk cítit zvláštní svědění v hloubkových svalech páteře. To znamená, že se právě začaly prokrvovat hloubkové svaly. Je to zvláštní pocit, protože doposud neexistoval, produkt nebo metoda, která by uměla působit na hloubkové svaly samostatně. Vždy se na posilování těchto svalů používali různé fyzioterapeutické cviky, při kterých se zapojovaly a posilovaly hloubkové svaly páteře, ale i jiné části těla. Po uplynutí cca 15 minut sezení na Dynasitu u většiny lidí dochází k přetěžování hloubkových svalů zapříčiněné jejich namáháním. Tehdy podvědomě naše tělo začne „hledat" úlevovou pozici a začneme se hýbat doleva a doprava, dopředu a dozadu. Tento efekt je žádoucí, protože se do práce začne zapojovat navíc i vnitřní břišní svalstvo a svalstvo hýžďové.

Dynasit zdravá záda pro seniory

Dynasit je velmi prospěšný a lékaři předepisovaný (např. na Slovensku) i pro seniory, jejichž svalstvo je značné atrofované. Lidé ve zralém věku mají o mnoho méně možností, jak cvičením posílit atrofované hloubkové svaly. Je to zapříčiněné hlavně jejich sníženou mobilitou. Při sezení na dynamicky směrovém polštáři lidé se sníženou mobilitou nepotřebují vyvíjet zvýšenou námahu na to, aby si odstranili bolest páteře a zad. Stačí pouze sedět a Dynasit svaly aktivuje a začne je posilovat. Tím se docílí, že bolest v oblasti zad začne ve většině případů rychle odeznívat.

Funkčnost Dynasitu není dobré podceňovat

Je důležité dbát návodu na použití, který je přibalený spolu s Dynasitem. Při jeho nedodržení může dojít k namožení posilovaných svalů, což má za následek celkovou bolest zad, která může trvat pár dní. Staly se už i kuriózní případy, hlavně u mladých lidí, kteří nedodrželi doporučované přestávky po dobu sezení a podcenili jeho účinek. Když cítili namožené svalstvo, ještě více je to motivovalo k tomu, aby vydrželi a posílili hloubkové svaly o to více. To mělo za následek namožení zádového svalstva na několik dní (2-3). Produkt Dynasit je po dlouhé době produktem, který je funkční a bez výhrad vyplňuje mezeru na zdravotním trhu.

 

Ověřená zdravotní prospěšnost

Rehabilitační léčebně – preventivní pomůcka

  • Účinnost Dynasit podložky je prokázána klinickými studiemi a ověřena Státním ústavem kontroly léčiv na Slovensku (ŠUKL)

Klinicky ověřená účinnost

  • Součástí produktu Dynasit podložky je cvičební program vyvinutý lékaři a fyzioterapeuty, kteří mají dlouhodobé zkušenosti s léčením bolestí páteře a zad.

Certifikovaná zdravotní pomůcka

  • Na Slovensku je Dynasit podložka plně hrazena pojišťovnou jako funkční zdravotní pomůcka.
 
Objednat